Něco o Epice:-)

19. února 2009 v 18:31

Tady máte něco o Epice:-)


Epica je nizozemská symphonic metalová skupina, která dává důraz na operní prvky kombinované s typickým death metalovým chrapotem. V některých pasážích používají dokonce latinu. Zakládajícím členem je kytarista a zpěvák Mark Jansen, který kapelu založil těsně po svém odchodu z After Forever.
// if (window.showTocToggle) { var tocShowText = "zobrazit"; var tocHideText = "skrýt"; showTocToggle(); } //

Biografie

Na konci roku 2002 opustil Mark Jansen After Forever kvůli neshodám v tvorbě a začal hledat muzikanty k založení nového projektu, zpočátku pojmenovaného Sahara Dust. Na začátku roku 2003 počítala kapela s Helenou Michaelsenovou(z Trail of Tears) jako svou frontwomankou, ale ta byla po krátké době vystřídaná do té doby neznámou mezzo-sopranistkou Simonou Simonsovou, Jansenovou přítelkyní. Kapelu doplnili kytarista Ad Sluijter, bubeník Jeroen Simons, bassista Yves Huts a klávesista Coen Janssen. Změnili si jméno na Epica, inspirováni albem Epica od americké formace Kamelot.
Epica poté sestavila sbor - složený z šesti mužů a šesti žen - a smyčcový orchestr - troje housle, dvě violy, dvě violoncella a kontrabas - který měl hrát s nimi. Producentem jejich debutového alba The Phantom Agony byl Sacha Paeth(předtím byl producentem kapel jako Angra, Rhapsody of Fire, Kamelot) a bylo vydáno ke konci roku 2003.
Jejich druhé album bylo nazváno Consign to Oblivion. V songu "Trois Viegres" můžeme slyšet hosta - Roye Khana(z kapely Kamelot). Epica se také přidala ke Kamelotu jako podpůrná kapela na jejich turné k albu The Black Halo a jejich vystoupení v Rockefeller Music Hall v Oslu bude na živém DVD Kamelotu, které by mělo být vydáno roku 2006.
The Score - An Epic Journey bylo vydáno v září 2005 a jedná se o soundtrack k holandskému filmu Joyride, přesto jej můžeme vidět jako jejich třetí album. Jak řekl kytarista
Mark Jansen - album je "Typická Epica. Jenom beze zpěvu, kytar, bassovky a bubnů." V letech 2005 a 2006 jela Epica společně s kapelou Kamelot na svou první tour po Severní Americe. Po tour opustil kapelu její bubeník, Jeroen Simons. Právě hledají nového bubeníka. Sestava * Simone Simons - mezzo-sopránový zpěv * Mark Jansen - kytara a chrapot * Ad Sluijter - kytara * Yves Huts - basová kytara * Coen Janssen - syntetizér * Jeroen Simons - bicí Po vydání CD The divine conspiracy se novým bubeníkem stal Ariën van Weesenbeek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama