Anette-Nightmail

10. března 2009 v 18:46

Anette

Alena (Německo): Viděla jsi někdy Nightwish hrát naživo, než tě přibrali do kapely? Potkala jsi předtím někoho ze skupiny?

Anette: Ne, viděla jsem jen DVD End of an Era.

Kristin (Německo): Říkala jsi, že ti Tuomas nejdřív zavolal a řekl, že tě jako novou zpěvačku nevyberou, přestože zpíváš skvěle. Proč ti to řekl? A co ho pak přimělo změnit názor?

Anette: Šlo o to, že mám dítě, ale jak mi řekl potom, byla to od něj přehnaná reakce, trochu moc se bál dalších problémů v budoucnosti kapely.

Alex (Siegen, Německo): Proč album vydáte tak pozdě? Zdá se, že už je hotové (jestli není, klidně mě oprav ;)).

Anette: Důvodem je, že kdybychom album vydali už před létem, museli bychom jako mé první koncerty přijmout festivaly a klukům připadá, že bude pro mě snazší jako první vystoupit na koncertech ve Státech.

Myra (New York): Jakou největší lekci ti dalo mateřství? :)

Anette: Stále se hodně učím každý den, je těžké vybrat jednu věc. Možná to, že musím být trpělivá, umět se zhluboka nadechnout a nebrat vždycky všechno vážně ;=)

Joana (Portugalsko): Četla jsi knihu Nightwish? Jestli ano, co si o ní myslíš?

Anette: Knihu jsem dostala, ale rozhodla jsem se ji nečíst, protože chci kluky poznat od začátku sama. Nechci o nich přijmout žádná cizí slova nebo myšlenky, lidi totiž nikdy předem nesoudím. Myslím, že je vždy důležité soudit sám za sebe a nedávat na jiné lidi.

Celeste (Chile): Co cítíš, když zpíváš?

Anette: Prostřednictvím zpěvu jsem vždy zvládala všechny své vnitřní emoce. Zpívám, když je mi smutno, když jsem šťastná, naštvaná, zahořklá, když mám chuť být "rošťačka"... Když zpívám krásnou hudbu, zaplavuje mě spousta emocí a taky se hned rozpláču, když zpívám něco hodně pohnutého.

Darko (Švédsko):
1) Komu jsi jako prvnímu řekla o tom, že jsi byla přijata na post nové zpěvačky Nightwish?
2) Bylo těžké držet to v tajnosti? Stalo se, že nechybělo málo a už by ti to uklouzlo?

Anette: 1) Svému bratrovi.
2) Ano, bylo to doopravdy těžké. O tak velkou novinu by se člověk chtěl hned s někým podělit, a když to musíte přesto tajit, je to obtížné. Protože neumím tak dobře lhát, musela jsem se celé ty měsíce vyhýbat svým přátelům a jen doufat, že pochopí, až se to konečně rozšíří. A naštěstí opravdu pochopili!

Meira (Helsinky): Už jsem se na to ptala Tuomase, takže teď jsi na řadě ty: která postava z Mumínků bys byla? ;)

Anette: Hmmm... Asi něco mezi Mumínkem a Too-Ticki ;=) Mám v sobě naivitu Mumínka, stejně jako se držím nohama na zemi podobně jako Too-Ticki.

Carol Ann Trachy (Montréal): Ráda bych věděla, jestli se hodláš zapojit do procesu tvorby dalších alb? Měla bys o to zájem? Myslíš, že by proti tomu Tuomas nic neměl?

Anette: Tuomas bude vždy psát texty, jsou to jeho "děťátka", abych tak řekla. Ale na hudbě a melodiích se můžeme podílet my všichni, takže nelze vyloučit možnost, že bych v budoucnosti s něčím přispěla, když budu mít nápady, které se ostatním zalíbí.

Kenny Gastmans (Tessenderlo, Belgie): Vím, že to zní hloupě, ale dokážeš dobře zazpívat staré písně? Tvůj hlas se od Tarjina hodně liší a potěšilo by mě, kdybys zazpívala něco ze staršího materiálu :)

Anette: Tohle ani náhodou není hloupá otázka. Chápu, že si spousta fanoušků s obavami klade otázku, jestli budu moct zazpívat staré věci Nightwish. Na turné budeme hrát stejné množství starých i nových písní a staré věci zazpívám po svém. Budou stejné jako předtím, žádné radikální nové aranže nebo tak; jedinou změnou bude můj hlas. Doufám, že mou interpretaci všichni přijmete a i nadále vás písně budou chytat za srdce.

Kathy: 1) Jak tvoje rodina zareagovala, když jsi jim řekla, že jsi nová zpěvačka Nightwish?
2) Budou na novém albu i balady?

Anette: 1) Měli velkou radost a byli na mě hodně pyšní ;=)
2) Ano, budou.
Nora (Maďarsko): Co bylo pro tebe na konkurzu nejtěžší?

Anette: Celé to čekání. To, že jsem si nemohla plánovat svůj život, protože jsem nevěděla, co mě v nejbližší budoucnosti čeká.

Paul Flynn (Cork, Irsko): Jaké skupiny/jednotlivce momentálně posloucháš, obzvláště ty z oblasti metalu nebo alternativy?

Anette: Sonatu Arcticu, Amorphis, Tarot, Within Temptation.

DMLucia (Cluj-Napoca, Transylvánie): Jak ses srovnala s faktem, že budeš asi dva a půl roku na turné s Nightwish (samozřejmě včetně přestávek), když máš dítě?

Anette: Na to se mě ptají všichni ;=) Zaměstnání spousty mužů a žen vyžaduje hodně cestování, a všichni z nich jsou tedy pryč z domu stejně dlouho a mají děti, zrovna jako já. Hodně takových zaměstnání vyžadují, aby byl člověk po dlouhá období mimo domov, a já toto rozhodnutí učinila také - abych mohla zpívat ve skupině a dělat turné po světě. Můj syn a já spolu komunikujeme pomocí sms, telefonů a počítačů, když jsem pryč. Když jsem doma, trávím s ním tolik času, kolik jen jde. Má kolem sebe spoustu lidí a zatím to funguje dobře. Je na mě pyšný a to, čemu se věnuji, zbožňuje.

Maria (Varkaus): Jaká jsi, když koncertuješ? A taky se jako Tarja během vystoupení milionkrát převlékáš? :D

Anette: Vstřebávám pocity z písní a interpretuji je různě, vše záleží na náladě a textech. Ráda se na pódiu neustále pohybuji a užívám si to, cítím, že se všichni baví - jak skupina, tak i publikum. Převlékat se tolik nebudu, pokud nepůjde o nějakou zvláštní příležitost, jako nahrávání dvd a podobně.

Valeria (Itálie): Co si myslíš o Tuomasových textech? Chápeš jejich význam?

Anette: Už jsem zpívala spoustu různých hudebních žánrů, ale nikdy ne tak jedinečné a pohnuté texty. Jejich smysl neleží vždy na povrchu a díky tomu je ještě zajímavější snažit se je vyložit a pochopit. Cítím, že jeho slovům rozumím výborně, ale jejich pravý význam zná samozřejmě jen Tuomas.

David Connolly (Waterford, Irsko): Kdyby sis mohla vybrat jakoukoliv zemi nebo koncertní halu, ve které bys mohla vystoupit, která by to byla?

Anette: Už od dětství jsem vždycky říkala, že bych někdy chtěla zazpívat ve Wembley aréně, takže se toho asi budu držet dál ;=)

Nina (Kajaani): Jsi z blížících se koncertů nervózní? :)

Anette: Snažím se nedělat si tolik starosti, obzvlášť když je to ještě daleko. Spíše se hlasově i duševně připravuji, abych si pak, až turné začne, mohla být naprosto jistá písněmi i sebou samotnou.

Ocean soul (kerava): Čeho se nejvíc bojíš, když jsi teď v "Tarjiných botách"?

Anette: "Nebojím" se v tom vůbec ničeho. Kluci si mě vybrali a klape nám to, vycházíme spolu. To je pro mě důležité, že jim vyhovuji a že mě podporují. Dokud vím, že stojí za mnou, nebudu se bát.

Nightsun (Chorvatsko): Kdo je tvůj vzor a proč?

Anette: Nemám už v tomhle smyslu žádný vzor, ale vzhlížím k lidem, kteří jsou skromní a moc si o sobě nemyslí.

Lance K. (Bridgewater, New Jersey): Jak bys popsala nový materiál Nightwish? Líbí se ti?

Anette: Nové album je v mnoha směrech úžasné. Je hodně různorodé, najdete tam vše od těch nejtvrdších písní, které Nightwish kdy nahráli, po ty možná nejjemnější. Jsou na něm poznat keltské i etnické vlivy. Orchestr a sbory jsou parádní a směs všech těchto prvků spolu splývá tak, že si posluchač může připadat, jako by zrovna seděl v kině.

David (Kalifornie): Všiml jsem si, že když zpíváš anglicky, máš méně výrazný přízvuk než ostatní skandinávské zpěvačky a zpěváci, které jsem slyšel. Kde ses učila anglicky a čím to, že máš při zpěvu tak přesvědčivý přízvuk? Právě přízvuk je určitě problém pro spoustu zpěvaček, pro které angličtina není mateřským jazykem; bylo to těžké i pro tebe?

Anette: Jazyky a slova mi vždy šly a ve škole to byl můj oblíbený předmět. Vždycky jsem zpívala hlavně v angličtině a učila jsem ji od devíti let; taky jsem s angličtinou spoustu let pracovala - to zahrnuje jak psaní, čtení, tak i překlady z angličtiny i do angličtiny. Angličtina je pro mě stejně přirozená jako švédština a nejlepší způsob, jak se jí naučit, je podle mě používat ji vždy, když to jen trošku jde.

Anja (Německo): Jak se vyrovnáváš s fanoušky "starých" Nightwish, kteří tě nepřijali, protože tě stále porovnávají s Tarjou?

Anette: V životě jsem zjistila, že se člověk nikdy nemůže zalíbit všem. Vždycky se najde někdo, komu budu vadit já nebo můj hlas, ale nic s tím nenadělám.

(): Jak probíhalo natáčení v Los Angeles?
Můžeš nám o něm něco prozradit, nebo jde o "přísně tajné"? ;)
(Dobrá práce a hodně štěstí vám všem, prosím, co nejdřív přijeďte do Anglie!)

Anette: Bylo to parádní!! Nejdřív jsem byla šíleně nervózní, ale když se rozjely kamery, užívala jsem si to! Video měl na starosti Antti Jokinen a mluvit můžu jen o tom prvním, protože to druhé se pořád drží v tajnosti. Amaranth bude založený na slavném finském obrazu "Raněný anděl".
Do Anglie přijedeme příští rok, takže se uvidíme!

Basilis (Řecko): Jakou hudbu posloucháš, když se chceš uvolnit? :):)

Anette: To je různé, ale nejlepší relaxační hudbou je pro mě styl new age. Šumění oceánu, flétna, klavír a jemné delfíní zvuky.

Anette

Brody (Hamilton, Ontario): Ahoj, Anette :) Kdysi mě takhle napadlo... chtělo se ti někdy na koncertě uprostřed nějaké skladby hrozně kýchnout nebo zakašlat nebo provést nějakou jinou tělesnou činnost, která omezuje tvoje dýchací cesty? :P Jestli ano, co jsi udělala?
Anette: No jistě, to se stává skoro každý koncert ;=) Většinou vypiju moc vody, a protože zpívám beltingovou technikou, moje břišní svoje dostávají takový zápřah, že ta voda okamžitě jde zpátky nahoru a taky mám velké problémy s žaludkem, což vede hodně k pálení žáhy. Je to vážně hrozně a prostě se musím snažit dozpívat frázi a pak si říhnout, nadechnout se nebo vypustit ven cokoliv, co je nutné ;=)

Etienne (Severní Afrika): Jaká tvá první zkušenost s hudbou tě přiměla věnovat se jí profesionálně?
Anette: Zpěvačkou jsem chtěla být už odmalička, takže to byl asi můj osud.

Fábio Rosenkrantz (S?o Paulo, Brazílie): Zdravím z Brazílie, Anette! Živím se jako profesionální kouzelník a zajímalo mě: baví tě, kromě hudby samozřejmě, ještě nějaké jiné umění, jako třeba tanec, divadlo, cirkus... a samozřejmě magie?
Anette: Ahoj a zdravím ze Švédska! S kouzly je sranda ;=) A dřív jsem dělala spoustu věcí, jako hraní, tanec, loutkové divadlo, ale magii nikdy. Můj brácha trochu kouzlil, když jsme byli mladší, takže se to možná počítá??? ;=)

Iris (Mäntsälä): Jak pokračuje učení finštiny? Měla bych tohle psát anglicky?
Anette: Docela dobře. Rozumím hodně, ale je pro mě těžké sama mluvit. Finština má tolik koncověk ;=)

Švéd (Švédsko): Kdybys měla světu doporučit tři švédské skupiny/hudebníky, které bys vybrala?
Anette: Těžká otázka, protože je spousta dobrých... ale 1: Musím zmínit svého přítele (nechci prozradit jeho jméno, ale je skvělý!); 2: Patrik "Svärra" Svärd (Cloudscape) a 3: Nicklas Olsson (člen mé milované Alyson Avenue). Můj přítel hraje opravdu dobře a vím, že to dotáhne opravdu daleko, Patrik Svärra je skvělý kytarista a s jeho a Nicklasovou pomocí jsem nahrála své demo pro Nightwish. Jsou skvělí!

Liliana (Mexiko): Co pro tebe Nightwish znamenají??
Anette: Je to skupina, ve které zpívám, a moje práce. Je to skvělá hudba, bombastická, ale stále plná emocí.

Eve (Velká Británie): Kdybys mohla být na jeden den neviditelná, co bys udělala a proč? PS. Válíš!!!
Anette: Slídila bych kolem svého syna ve škole, abych viděla, jak se doopravdy chová, když nejsem poblíž.

Guilherme Moura (Brazílie): Co znamená "Arska"? =D
Anette: Je to jenom přezdívka, kterou ve Finsku používají.

Irene (Řecko): Jako hudebnice... chceš, aby tvůj syn měl hudební vzdělání? Přihlásila jsi ho na hodiny hudby?
Anette: Protože nevěřím, že v hudbě není pro úspěch vzdělání to nejdůležitější - ale talent, dobré konexe a tvrdá práce, je na něm, jestli se rozhodne věnovat hudebnímu vzdělání čas, hrát na nástroj, nebo ne. Už ho hodně zajímá hra na kytaru, od Emppuho dostal hezkou kytaru, na kterou hraje, a taky zbožňuje Guitar Hero, takže uvidíme, co z toho vzejde. Ale nikdy bych ho do toho netlačila, kdyby neměl zájem. V životě může být čímkoliv, co si vybere, vždycky ho budu bezvýhradně milovat.

andrea (USA): Byla jsi ve škole dobrá, nebo špatná studentka? :)
Anette: Byla jsem dobrá, ale mohla jsem být mnohem lepší, kdybych nebyla tak líná a nemyslela pořád jenom na kluky ;=)

Perizada (Austrálie): Jaká je tvoje nejšťastnější vzpomínka z dětství?
Anette: To, jak jsem byla u svojí babičky a hrála si na princezny se svojí kamarádkou z dětsví Annou-Karin.

MiGda (Mexiko): Ahoj, Anette!! Hrála jsi někdy v Las Vegas? Jestli ano... vyhrála jsi peníze???
Anette: Ne, nehrála. Jenom jsem tam utratila spoustu peněz při nákupech a nechala si udělat hezké tetování ;=)

Mariana (Portugalsko): Ahoj, jak se máš? Vážně zbožňuju tvůj půvabný hlas. Jaké místo na světě máš nejraději?
Anette: Ahoj, mám se skvěle, děkuji! Hrozně moc díky za tvá krásná slova ;=) Na světě je spousta krásných míst, ale poté, co jsem toho na cestách tolik viděla, musím říct, že Švédsko a můj dům jsou ta nejlepší!

Myra (New York, USA): Co máš na turné nejradši a co nejvíc nejsnášíš?
Anette: Nejlepší je vidět nová místa, zpívat, možnost přečíst si spoustu zajímavých knih a mít čas popřemýšlet. Nejhorší je stesk po domově, to, že mi chybí mí blízcí, žít v malém autobuse se samými muži, nemít žádnou přítelkyni, se kterou bych si mohla popovídat, hrozné jídlo a to, jak musím namáhat své tělo a hlas.

Daniel Guarienti (Guá) (Brazílie): Zrovna jsem viděl záznamy z Wacken open Air a byla jsi úžasná. Neděsí tě vystupovat na tak velkém festivalu?
Anette: Ahoj a díky! Wacken byl skvělý! Ne, z velkých festivalů nemám strach, může být děsivější zpívat jen před pár stovkami lidí ;=) Na velkých festivalech mám strach jen ze skupin, které používají ty velké zvukové bomby, protože se pak nemůžu podívat na jiné skupiny před námi nebo po nás. To je škole... ;=(

Anette (Sverige): Ahoj, Anette, moje otázka zní: co je nejhorší a nejlepší stránkou úspěchu? Jsi úžasná, viděla jsem tě v Ruisrocku. Měj se ;=)
Anette: Ahoj, Anette, a velké díky za vřelá slova! Nejlepší na tom je, že můžu zkusit v životě něco změnit tím, že jsem sama sebou a snažím se všem (a obzvláště ostatním ženám a dívkám) dokázat, že svůj sen si může splnit kdokoliv, stačí si jen věřit! Nejhorší je slyšet a číst o sobě hnusné a strašné věci na internetu a v médiích, cítit závist a žárlivost ostatních lidí a nevědět, jestli můžu někomu skutečně věřit. Jsem hrozně ráda, že mám skutečné přátele, u kterých jsem si jistá, že mě mají rádi pro to, že jsem Anette, a ne kvůli Nightwish nebo mému úspěchu.

Jack (UK): Bála ses něčeho obzvlášť moc, když jsi byla malá? :)
Anette: Jako dítě jsem byla hodně citlivá, v tom smyslu, že jsem se bála spousty věcí... jako tmy, duchů, zrůd atd. Ale doteď mi zůstala obrovská hrůza z blesků, bomb, pyrotechniky atd. Ze všech hlasitých zvuků... takže, jak si dokážeš představit, být v metalové kapele pro mě není zrovna jednoduché.

Charlee (USA): Co je první věc, kterou prostě MUSÍŠ udělat, když se po turné s kluky vrátíš domů?
Anette: Kromě toho, že políbím svého syna a svého přítele, se musím projít po době bez make-upu, v pohodlném oblečení, jíst domácí zdravé jídlo a proběhnout se v lese. Ráda se vracím domů ;=)

Mary-Justine (Buffalo, New York, USA): Zpěv v Nightwish je pochopitelně velmi odlišný od zpěvu ve tvé předchozí skupině, Alyson Avenue. Co ses o svém hlase a jeho potenciálu dozvěděla nového po roce koncertování? Co ses naučila dělat jinak? Změnila jsi svou techniku zpěvu?
Anette: Zpívám teď o mnoho víc, a jak říkáš, taky jinak. Naučila jsem se používat techniku zpěvu belting a starat se o své tělo. Je hodně patrné, že je to teď má práce, a ne jen bokovka jako předtím. Taky jsem zjistila, že můj hlas je doopravdy silný a že hodně vydržím! Naštěstí... ;=)

Minnie (Tampere): Změnil se nějak tvůj pohled na Finsko/Finy, teď když jsi s finskými kluky strávila víc času?
Anette: O Finsku jsem toho před Nightwish moc nevěděla, ale teď vidím, že mezi Finskem a Švédskem jsou docela velké rozdíly, navzdory tomu, že se jedná o sousední země. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama